Connect with us

פלילי

שלושה חשודים בדקירה ובחבלה חמורה נעצרו על ידי המשטרה

המשטרה עקבה במשך 6 שבועות אחר חשודים בביצוע דקירה בצוותא, כדי לאסוף ראיות ולאתר את כלל המעורבים לקטטה

פורסם

on

במסגרת המעקב נתפסו ככל הנראה סרטי וידיאו המתעדים את החשודים משמידים את בגדיהם

חקירה סמויה אותה ניהלה המשטרה לאורך 6 שבועות, הסתיימה בימים אלה במעצר שלושה חשודים בדקירה ובחבלה חמורה לצעיר אחר, בן 23. במסגרת קטטה שפרצה בין שתי חבורות בחוף ראשון לציון, נדקר הצעיר בצווארו, ספג מהלומות קסדה בראשו וריאתו נוקבה. הוא אושפז במצב קשה, אך יצא מכלל סכנה.

לדברי עו"ד  ביזק, המייצג את החשוד המרכזי במעשה, חברי החבורה אליה השתייך הצעיר שנדקר, נטלו ככל הנראה סמים או שתו לשוכרה, והטרידו מינית מספר צעירות שהשתזפו בחוף. הצעירות קראו לעזרן את חבורת הצעירים, שאליה משתייכים החשודים שנעצרו, ואלה התעמתו עם המטרידים. חילופי הדברים בין החבורות עברו במהרה למהלומות, שבמהלכן נדקר המתלונן.

המשטרה הפעילה אמצעים מיוחדים, ובאמצעות איכון סלולרי ושימוש בסרטי מצלמות אבטחה באזור, הצליחה לאתר את הצעיר וחבריו, ואף ייתכן שבמסגרת החקירה, הצליחה המשטרה לשים את ידה גם על צילומי וידיאו בהם נראים הצעירים שורפים את בגדיהם.

בימים אלה הפכה החקירה הסמויה לגלויה, והשלושה נעצרו. בדיון להארכת מעצר החשודים, דרשה המשטרה להאריך את מעצרם   ב-7 ימים נוספים – בשל מסוכנותם וכן בכדי לסיים את פעולות החקירה הנדרשות..

לדברי עו"ד ביזק, אילו הייתה נשקפת מסוכנות אמיתית מהחשוד העיקרי בפרשה אותו הוא מייצג, הייתה המשטרה עוצרת אותו באופן מיידי. היות והחשוד לא נעצר לכל אורך החקירה הסמויה –לבוא ולבקש היום לעצור אותו משום מסוכנות, זה לזרות חול בעיני ביהמ"ש, תוך עשיית שימוש ציני בכוח המופרז של המשטרה. על כן טען עו"ד ביזק כין אין שום סיבה לעצור אותו כעת.

לאחר ששמע את עמדות הצדדים החליט השופט טל ענר מביהמ"ש השלום בראשון לציון להאריך את מעצר החשודים – ב-5 ימים נוספים בלבד, יומיים פחות מבקשת המשטרה. עו"ד ביזק, סבור כי עד תום פרק מעצרו זה, ראוי כי יוגש כתב אישום שכן החקירה מתנהלת מזה תקופה ואף הוצמד פרקליט מלווה למיצוי החקירה.  בד בבד עם הגשת כתב האישום סביר להניח שתוגש בקשה למעצר עד תום ההליכים,  והחשודים ישלחו לשירות המבחן לבחינת מסוכנותם ושחרורם לחלופת מעצר.

ב-17.4.21 אירע אירוע דקירות בחוף הים של ראשל"צ. מדיווח של מד"א עלה כי כוחות ההצלה הגיעו לחוף בעקבות קריאה על צעיר כבן 23 שנדקר ברחבת החנייה בחוף. חובשים ופראמדיקים מצאו את הצעיר כשהוא דקור בצווארו, העניקו לו טיפול ראשוני ופינו אותו לבי"ח וולפסון.

נעשו סריקות בשטח לאיתור הדוקר, ומאז התנהלה חקירה סמויה, כאשר ב-21.6.21 (כחודשיים מאז אירוע הדקירה) נעצר אחד החשודים,. למחרת (22.6) נעצרו שני חשודים נוספים בתיק, בוצע חיפוש בביתם בהתאם לצו חיפוש שהוצא מבעוד מועד, ונתפסו חפציהם האישיים, בין היתר פרטי לבוש, טלפונים ניידים ועוד.

מאחר שהם נעצרו לפני השעה 8:00, הובאו שלושת החשודים באופן מיידי לאחר חקירתם לדיון בהארכת מעצרם – שהתקיים בביהמ"ש השלום בראשל"צ. במסגרת הדיון, דרשה המשטרה 7 ימי מעצר נוספים לצורכי חקירה.

נציג המשטרה מסר במסגרת עדותו, כי בוצעה חקירה סמויה במשך כמעט חודש וחצי, כאשר השם של החשוד העיקרי המיוצג ע"י ביזק עלה כבר לפני כחודש וחצי. לשאלת עו"ד ביזק מדוע לא בוצע מעצר כבר אז, ענה הנציג כי המשטרה הייתה צריכה להבין מי המעורבים והייתה צריכה לבצע פעולות. "זה ששמו עלה לראשונה לא נתן לנו מספיק ראיות להוציא צו מעצר", אמר נציג המשטרה. "משעשינו עוד פעולות, בעיקר מהעת האחרונה, אצנו להוציא צו מעצר".

לדברי נציג המשטרה, הדקירה בוצעה באמצעות סכין, כאשר החשוד העיקרי נטל חלק מרכזי באירוע, וחשוד בדקירה עצמה. לדבריו, החל מיום 23.6.21 יוצמד פרקליט מלווה למיצוי החקירה, וסביר להניח שכתב אישום יוגש בימים הקרובים.

דקירה בצוואר, חבלה של ניקוב ריאה, חבטות קסדה לראשו ועוד

נציג המשטרה חשף כי במהלך החקירה הסמויה שהתנהלה בוצעו איכונים לטלפונים של החשודים בזמן האירוע, נתפסו מצלמות אבטחה במקום, בוצעו האזנות לניידים של החשודים, גביית עדויות ועוד. לשיטת המשטרה, התפתחה קטטה רבת משתתפים בחוף הים בראשל"צ, אשר במהלכה נדקר הצעיר בצוואר ונגרמה לו חבלה לבית החזה אשר הובילה לניקוב ריאה, וכן הוא ספג חבטות קסדה לראשו וחבלות נוספות.

המשטרה סבורה כי מיד לאחר אירוע הדקירה החשודים נמלטו לביתו של אחד מהם, ולאחר מכן ניסו לשבש מהלכי חקירה בכך שהציתו את פרטי הלבוש מערב האירוע, וכן "נפטרו" מהחפץ החד אשר שימש לדקירת הצעיר. על כן מואשמים החשודים, פרט לביצוע עבירת פגיעה בצוותא וגרימת חבלה חמורה, גם בשיבוש מהלכי משפט ועבירות נלוות נוספות.

החשוד המרכזי: ללא עבר פלילי ומתנדב בעמותת "ידידים בדרכים"

מנגד טען עו"ד ביזק בדיון כי החשוד המרכזי שאותו הוא מייצג, גבר בן 27, הינו אדם ללא עבר פלילי, המתנדב בעמותת "ידידים בדרכים" ומחלץ אנשים בשעת צרה. "מדובר בבחור חיובי", אמר ביזק. "אני סבור שאילו היתה קיימת מסוכנות ברמה כה גבוהה כבר לפני כחודש, הוא היה נעצר מזמן. לא עצרו אותו כי זה כנראה היטיב עם החקירה הסמויה. לכן אני סבור שגם אם קיימת מסוכנות, היא לא ברף הגבוה וניתן לאיינה". עוד ציין עו"ד ביזק, כי מעצרם של שני החשודים הנוספים הוארך עד יום ראשון. "אני מבין את הרוח הנושבת מביהמ"ש, אך אבקש שביהמ"ש יפקח את עינו על ניהול החקירה, ויקצוב את הימים המינימליים".

ביהמ"ש נעתר ל-5 ימי מעצר נוספים ולא ל-7 כפי שדרשה המשטרה

השופט טל ענר מביהמ"ש השלום בראשל"צ שוכנע, כי קיים חשד סביר שהחשוד העיקרי ביצע את העבירות המיוחסות לו, המקימות עילת מעצר ברורה של מסוכנות. יחד עם זאת, ביהמ"ש נעתר ל-5 ימי מעצר ולא ל-7 כפי שדרשה המשטרה, קרי עד ליום 27.6.21 בשעה 14:00.

"לאחר ששמעתי בקשב את טיעוני הצדדים, ובשים לב לחומר החקירה שהוצג בפניי, לעילת המעצר ולפעולות החקירה המבוקשות – ומבלי להתעלם מגילו של החשוד ומהעדר עבר פלילי – מצאתי כי יש לאפשר את מיצוי החקירה בעת הזו בעוד החשוד נתון במעצר", נימק השופט את החלטתו. עוד ציין השופט, כי ברור שאם יסתיימו פעולות החקירה לפני המועד האמור, או ככל שיהיה טעם אחר לעשות זאת, רשאית המשטרה לשחרר את החשוד בתחנה.

הכי חם

© 2021 .