פלילי

ויכוח על תיקון טלפון סלולרי כמעט ועלה לתושב אשדוד בחייו

חקירת המשטרה שהחלה בעקבות דיווח שהתקבל במוקד 100 אודות אדם דקור שפונה במצב קשה מרחוב הרב הרצוג בעיר אשדוד, הביאה כבר ביום למחרת למעצרם של שלושה חשודים, אחים תושבי אשדוד. מעצרם של השלושה הוארך מעת לעת בבית המשפט תוך שחקירתם נמשכת ובמהלך השבוע האחרון אחד מהחשודים אף שוחרר. לאחר ביסוס תשתית ראייתית בתיק החקירה הוגשה השבוע הצהרת תובע על הכוונה להגיש כתב אישום כנגד שניים מהחשודים, וכבר בימים הקרובים צפויה הפרקליטות להגיש נגדם כתב אישום.

במוצאי שבת בסוף חודש אוגוסט לקראת השעה עשר בלילה התקבל דיווח במוקד המשטרה על אדם שהותקף קשות על ידי מספר חשודים בכניסה לבניין מגורים ברובע ב' באשדוד. למקום חשו ניידות המשטרה שהחלו בפעולות לאיתור חשודים וגביית עדויות ראשוניות תוך סגירת הזירה. מהמקום פונה תושב אשדוד, יליד 72', במצב קשה לבית החולים כשהוא חבול במרבית חלקי גופו, מורדם ומונשם. חוקרי המשטרה וטכנאי מעבדת הזיהוי הפלילית שהגיעו למקום החלו בחקירת האירוע תוך איסוף עדויות וממצאים פורנזיים רבים שנועדו לקשור את החשודים למעשה כשאלו יאותרו ויעצרו.

חקירה ראשונית בזירה העלתה כי ככל הנראה הרקע לאירוע הנו סכסוך בין אחד מהחשודים לקורבן שנסוב על תיקון מכשיר סלולרי. לטענת בת זוגתו של הקורבן, הם מסרו לידיו של אחד החשודים במעשה טלפון נייד לתיקון לפני כחודשיים ושילמו לו בעבור כך סכום של מאות שקלים. לאחר מכן, לדבריה, טען החשוד כי אינו יכול לתקן את המכשיר ואין גם באפשרותו להשיב את כספם. בעקבות כך פרצה מריבה בין החשוד לבין בן זוגה.

צילום: דוברות משטרה
צילום: דוברות משטרה

בעקבות ממצאי החקירה הראשונים, כבר במהלך יום המחרת, עצרה המשטרה את אחד החשודים וזה הועבר לחקירה במשטרה. בחקירתו זה אישר כי נמסר לידו מכשיר נייד לתיקון וזה דווקא תוקן אך כעבור מספר ימים חזרו אליו בני הזוג כשמסך הטלפון שבור ודרשו כי יתקן עבורם את המכשיר שוב ללא עלות נוספת. לטענתו סרב לכך ואף הציע להם את כספם חזרה, אך הם סרבו להצעתו. עוד הוסיף החשוד בחקירה כי הזוג יצר עמו קשר טלפוני בשעת לילה מאוחרת והגיעו לביתו, דרשו להיפגש עמו למטה ושם לטענתו תקפו אותו בני הזוג.

חוקרי צוות המעצרים שניהלו את החקירה דאגו מבעוד מועד להוציא צווי חיפוש מבית המשפט, ובחיפוש שערכו בביתו של החשוד ובת זוגתו אותרו בגדיו ונעליו של החשוד לאחר שכובסו. הדבר עורר את חשד הבלשים שערכו את החיפוש מאחר וטביעת הנעל המכובסת נראתה כמו טביעת הנעל שנמצאה בזירת האירוע. הבלשים תפסו את הנעליים ובהמשך אלה נשלחו למעבדות המשטרה לבחינת התאמתם המוחלטת. תוך כדי כך, פעולות חקירה נוספות שבוצעו על ידי מחלק החקירות והמודיעין במשטרה העלו כי שני אחיו של החשוד שעצור בידיהם קשורים גם כן לאירוע ואלו נעצרו שעות ספורות לאחר אחיהם. בחקירתם של אלו בחר אחד האחים לשמור על זכות השתיקה ואילו אחיו השני הכחיש כל מעורבות באירוע.

בהמשך, פעולות חקירה נוספות שבוצעו הביאו לחיזוק החשדות כנגד שניים מהמעורבים. בדיקה שנעשתה בנעליים המכובסות על ידי חוקרי מעבדת הזיהוי הפלילי הניידת, נמצא כי ישנם סימני דם. בעקבות הצורך לבחינת סימני טביעת הנעל והתאמת סימני הדם שאותרו, הנעלים נשלחו כאמור לבדיקת מעבדות המז"פ המיוחדות הקיימות במשטרת ישראל. לאחר בדיקת מעבדה של הנעליים נמצא כי ישנה התאמה ברורה בין הנעל של החשוד לטביעת הנעל בזירה. כמו כן, ממצאי דגימות די.אנ.איי במכנסיו של אחיו של החשוד העיקרי תואמות לדם של הקורבן, וכן בנעליו של החשוד נמצאה התאמה בין שאריות הדם בה לבין דמו של הקורבן.

Related posts

אב חשוד באינוס ביתו וסימומה

מנהל

כך הפתיעה צעירה אשדודית את שוטרי התנועה שבדקו אותה

מנהל

"ישו התגלה לו ואמר לו להגיע לצפון ולשבור את כרטיסי האשראי"

מנהל

Leave a Comment