בריאות ורפואה

לראשונה: סדנא למיומנויות תקשורת בחטיבת נשים ויולדות באסף הרופא

צילום: דוברות 'אסף הרופא'

באסף הרופא התקיימה השבוע סדנה למיומנויות תקשורת מילולית ובלתי מילולית, תוך מתן דגש לאופן ההתבטאות והתקשורת בין הצוותים השונים. הסדנא מבוססת על הרצאות תיאורטיות ומשחקי תפקידים בין אנשי הצוות לבין עצמם ובינם לבין שחקנים שהוזמנו במיוחד, במטרה להדגים מצבים שונים אליהם נקלעים אנשי הצוות ולמצוא להם את הפתרון המתאים.

בסדנא נטלו חלק פרופ' מוטי פנסקי, מנהל חטיבת נשים ויולדות וד"ר יוסי טובבין, מנהל חדרי הלידה וכן אנשי צוות מחדרי הלידה באגף המיילדות: "במסגרת אורח החיים במרכז הרפואי בכלל ובאגף המיילדות בפרט, נתקלים לא פעם אנשי הצוות בסיטואציות ומצבי חירום המצריכים מהם קבלת החלטות מהירה, תחת לחץ, כאשר ברקע נמצאים גם המטופלים עצמם. תקשורת טובה בין הצוותים לבין עצמם מאפשרת טיפול מהיר יותר ואפקטיבי יותר במטופלים, מייעלת את עבודת הצוות ומונעת אי הבנות או עיכובים מיותרים" הדגיש פרופ' פנסקי.
סדנא זו הינה הראשונה מבין סדרת סדנאות שתועבר בחודשים הקרובים לאנשי צוות נוספים באסף הרופא. סדנאות אלו נערכות במסגרת פעילות שוטפת שמארגנת הנהלת המרכז הרפואי לטובת הצוותים הרפואיים והסיעודיים, במטרה לחזק מיומנויות חשובות הנדרשות לכל מטפל רפואי בעבודה היומיומית שלו.

לדברי ד"ר ענת אנגל סגנית מנהל המרכז הרפואי והאחראית על נושא החינוך הרפואי והסימולציה באסף הרופא "מטרתן של סדנאות אלו היא להעניק לאנשי הצוות הרפואי את הכלים המתאימים להתמודדות עם מצבים מורכבים בהם הם נתקלים כמעט מדי יום, וזאת בדרך של סימולציה ומשחקי תפקידים. אנו נמצאים עם האצבע על הדופק, עוקבים אחר מצבים חדשים בהם נתקלים אנשי הצוות במחלקות, לומדים אותם ופועלים כדי ללמד ולתרגל את הידע בצורה חוויתית, המעמיקה את הלמידה ומאפשרת את יישומה העתידי.
ההתמקדות בתקשורת בין אנשי הצוות המטפל עצמו, באה מתוך הבנה כי חיזוק המיומנות במישור זה, ישפיע לטובה על החוויה היומיומית של המטפלים ועל החוויה של המטופלים שלנו גם יחד ".

Related posts

לכו להתחסן נגד שפעת!

מנהל

10 מיתוסים בנושא שפעת וחיסונים – מאת רופאי סורוקה

מנהל

אחות ופראמדיק- מסלול משולב

מנהל

Leave a Comment