התזמורת הסימפונית אשדוד-צילם מרק זליקובסקי

אהבה בצלילים התזמורת הסימפונית אשדוד חוזרת עם קונצרטים מוסברים חדשים

806

התזמורת הסימפונית אשדוד בקונצרט "גאלה חגיגי", שיתקיים ביום רביעי, 9 בנובמבר, בשעה 20:30, בית יד לבנים, אשדוד עם הפסנתרנית ד"ר אורית וולף בקונצרט-מוסבר מרתק, ראשון מתוך חמישה שיתקיימו במהלך השנה. לצלילי המוסיקה מובילה וולף את הקהל למסע מרגש בין ההרמוניות, היצירות והסיפורים שמאחורי התווים של המלחינים הגדולים: בטהובן וברהמס. על התזמורת ינצח המאסטרו שמואל אלבז, ולצד אורית וולף יופיעו הכנר אסי מתתיאס (ישראל/ארה"ב), והצ'לן גבריאל שוובה (גרמניה).

התזמורת הסימפונית אשדוד בניהולו האמנותי של ואג פפיאן והפסנתרנית והמנחה ד"ר אורית וולף, יקיימו ב 9 בנובמבר, קונצרט "גאלה חגיגי" – ראשון מתוך 5 קונצרטים מוסברים שיתקיימו במהלך השנה. בקונצרטים יתארחו מאסטרו דורון סולומון ומאסטרו שמואל אלבז, והקהל יוכל ליהנות מנגינה משובחת של התזמורת, אמנים בין לאומיים, זאת לצד שיחות אומן.

בתוכנית, מוסיקה שפורצת את גבולות הקלאסי וחוברת לאומנויות נוספות מאומנויות הבמה כמו שירה וריקוד.

התזמורת הסימפונית אשדוד-צילם מרק זליקובסקי

התזמורת הסימפונית אשדוד-צילם מרק זליקובסקי

את הקונצרט המוסבר הראשון תנחה הפסנתרנית הבינלאומית והמלחינה ד"ר אורית וולף Orit Wolf. על התזמורת הסימפונית אשדוד ינצח שמואל אלבז, Shmuel Elbaz, המשמש בימים אלו כמנצח הבית של תזמורת נתניה – הקאמרית הקיבוצית, וידוע כאמן מנדולינה רב פעלים וכיוצר. לצד וולף יופיעו גם הכנר אסי מתתיאס, Asi Matathias (ישראל/ארה"ב), תלמידו הידוע של שלמה מינץ שעושה חיל בעולם ומופיע כסולן עם מיטב התזמורות. והצ'לן גבריאל שוובה, Gabriel Schwabe (גרמניה), מהצ'לנים הצעירים הבולטים ביותר בעולם כיום.

בשיח מרתק, וולף בדרכה הכריזמטית תלווה את הקהל למסע בין התווים, הצלילים וההרמוניות ותשתף בסיפורים מרתקים על שני המאסטרים הגדולים ויצירותיהם, בטהובן וברהמס – שני מלחיני ה B אחרי באך, בקונצרט שמוקדש כולו לקונצ'רטי לשני כלים ויותר. השילוב בין הסולנים והיצירות, יוצר חיבור אותנטי בין מוסיקה קאמרית עוצמתית למוסיקה תזמורתית בביצוע שתי יצירות חובקות עולם, שחושפות את המאזין לתקופה הקלאסית והרומנטית בקונצרט אחד.
הקונצ'רטו הכפול לכינור וצ'לו של ברהמס ואת הקונצ'רטו המשולש לכינור, צ'לו ופסנתר של בטהובן.

קונצרט הגאלה הינו הסנונית הראשונה מתוך חמישה קונצרטים מוסברים של התזמורת הסימפונית אשדוד המתוכננים השנה. לקהל צפויים קונצרטים מרתקים המשלבים נגינה ואמנויות במה שונות; 'ויוה קאלא- חגיגת אופרה' עם אריות דואטים מקטעי אופרות מפורסמות, 'הקסם הספרדי' – מפגש אקזוטי של יצירות יפהפיות של מלחינים ספרדיים, 'מברודוויי לתל אביב" – חגיגת מחזות הזמר המצליחים בעולם, ו'ניחוח לטיני' – יצירות באפיל לטיני עם קטעי טנגו.
"הקונצרטים- המוסברים של התזמורת הם מסורת שאנחנו גאים לחדש מדי שנה", אומר האדריכל חזי בליישטיין מנכ"ל התזמורת הסימפונית אשדוד. "דאגנו גם השנה לשלב בין תכנית קונצרטים מגוונת, לבין אירוח מנצחים וסולנים מהשורה הראשונה. את ההסברים יזכה הקהל לשמוע מאמני ההנחיה, הפסנתרנית אורית וולף והמנצחים ואג פפיאן ודורון סלומון". בין האמנים המשתתפים בקונצרטים: זמרת המצו סופרן, ווארדי חצ'טרן, זמרת הסופרן קלייר מגנאג'י, זמר הטנור אסף כחולי, חברי קבוצת מחול פלמנקו של כוהנת הפלמנקו סילביה דוראן, הכנר ניתאי צורי ואחרים.

קונצרט פתיחה – התזמורת הסימפונית אשדוד:

מנצח: שמואל אלבז.

סולנים אורחים: הפסנתרנית אורית וולף, הכנר אסי מתתיאס, הצ'לן גבריאל שוובה.

הנחייה ועריכה: ד"ר אורית וולף.
בתוכנית:
הקונצ'רטו המשולש של בטהובן – כינור, צ'לו ופסנתר.

הקונצ'רטו הכפול של ברהמס – כינור וצ'לו.
כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *