חדשות

משרד המשפטים הצטרף ל"יום שני ללא בשר"

מה הקשר בין סביבה לבשר? לא רבים יודעים זאת, אך תעשיית הבשר תורמת משמעותית לתופעת ההתחממות הגלובלית ולפגיעה בסביבה: היא אחראית לכ-14.5% מסך פליטות גזי החממה (יותר מכלל התחבורה העולמית!), כ-70% מיערות האמזונס הנכרתים משמשים למכלאות או לגידול מזון לבעלי חיים, תעשיית הבשר מנצלת כ-70% מהשטחים החקלאים ומשתמשת בהרבה יותר משאבים (דלק, מים ושטח) מאשר נדרש לגידול מזון מהצומח.

ולא רק לסביבה דואגים במשרד המשפטים, המהלך גם תורם לבריאות העובדים במשרד: מחקרים רבים מראים שצריכת יתר של בשר אינה בריאה וכי קיים קשר בין צריכת בשר מוגזמת לבין השמנת יתר, רמות כולסטרול גבוהות, סיכון מוגבר למחלות לב, סכרת וסוגים שונים של סרטן. המלצות התזונה הים תיכונית שמות דגש על תזונה שמבוססת על מגוון ירקות ופירות, דגנים מלאים, קטניות ושומנים מהצומח – ופחות בשר.

היצע עשיר של מנות מהצומח שהן אטרקטיביות, מושקעות, טעימות ומזינות בימי שני נותן לעובדים אלטרנטיבה ראויה שמעודדת את גיוון התזונה ובחירות בריאות ומקיימות יותר. המזנון ימשיך להגיש גם מנות בשריות בימי שני, לטובת כל מי שלא יהיה מעוניין להצטרף ליוזמה, ועל מנת שההחלטה תיעשה מתוך בחירה חופשית ומודעת.

את המהלך מוביל פורום "משפטים ירוקים" ושותפה לו עמותת יום שני ללא בשר, שפועלת לצמצום צריכת הבשר מטעמים סביבתיים ובריאותיים. מנכ"לית משרד המשפטים, אמי פלמור: "משרד המשפטים הוא משרד מוביל בממשלה, ואנו שמחים להיות מהראשונים שמצטרפים ליוזמת 'יום שני ללא בשר'. המהלך הזה מצטרף לשורה של צעדים במסגרת מהפכה שמוביל פורום 'משפטים ירוקים' במשרד, שבאה לידי ביטוי לא רק בהפחתת צריכת הבשר, אלא גם ביוזמות לצמצום השימוש בחשמל והפחתת השימוש בנייר".

מיקי חיימוביץ, מייסדת ויו"ר עמותת יום שני ללא בשר, הגיעה להשקה וברכה את עובדי המשרד. "כל הכבוד על היוזמה ועל ההצטרפות למאות הארגונים שמעודדים באופן אקטיבי את העובדים שלהם לצמצם את צריכת הבשר. אנחנו גאים להיות שותפים למהלך החשוב הזה שיכול לתרום לא רק לבריאות עובדי משרד המשפטים – אלא גם לשמירת כדור הארץ למען הילדים שלנו ולמען בעלי החיים שאנחנו חולקים איתם את עולמנו".

מופיד גאנם, סמנכ"ל בכיר תפעול ולוגיסטיקה במשרד המשפטים מברך על היוזמה של "משפטים ירוקים" שהביאו את הנושא לשולחנו ואומר: "אני תקווה כי מהלך זה יסמן שלב נוסף בפעילות משרדנו להטמעת ערכים סביבתיים ולשמירה על בריאות העובדים".

Related posts

עמותת אור ירוק: עליה של כמעט 50% במספר הקשישים שנהרגו בתאונות דרכים בשנת 2015

מנהל

תרגיל פיקוד העורף "עמידה איתנה"

מנהל

בשורה רעה למעשנים

מנהל

Leave a Comment