צילום: בית חולים קפלן

פעוט בן 3 הכניס שבלול לאפו ונותח מיידת

743

מומחי המחלקה לאף אוזן וגרון בבית החולים קפלן, בניהולו של ד"ר דורון הלפרין, שלפו במהלך הלילה בניתוח דחוף בהרדמה מלאה…שבלול גדול מתוך חלל אפו של הפעוט נהוראי עמק ישראל (3, בתמונה), תושב אשדוד, חובב חרקים ואוסף שבלולים, שהכניס לתוך אפו את השבלול שהתמקם בתוך חלל האף האחורי. בכך , הצליחו למנוע הגעתו של השבלול בחלק התחתון של קנה הנשימה הסמוך לפיצול הריאה שעלול לסכן חיים באופן ממשי.

אתמול, יום שני (23/5), אסף נהוראי לביתו שאסף משיח פרחים בגינה. אמו, נטלי, סיפרה כי הוא בא ואמר שיש שבלול גדול בתוך האף שלו. "ניסיתי להוציא את השבלול ללא הצלחה וכבר לא ראיתי אותו. זה מלחיץ . ואז נהוראי התחיל לדמם מהאף", היא מתארת. "הגענו לחדר מיון ביה"ח קפלן והצוות הרפואי המקסים קיבל אותנו מהר, בהקשבה ובסבלנות. הסבירו לנו שהוא יעבור ניתוח דחוף בהרדמה כללית כדי לשלוף אותו בשלמותו ולמנוע סיבוכים מיותרים. אני מודה לצוות הרפואי הנהדר שהציל אותו".

ד"ר עודד כהן, מומחה לאף אוזן וגרון בבית החולים קפלן, אשר שלף את החילזון בשלמותו, אמר כי הפעוט הגיע לאחר שלדברי אמו החדיר לתוך אפו שבלול. "בדיקה מהירה הוכיחה כי אכן השבלול ניכנס עמוק לתוך האף והתמקם בחלל האף האחורי בכיוון חלל הלוע הנמוך", הוא מסביר. "היה חשש ממשי שהפעוט ישאף את השבלול עמוק לקנה הנשימה ולריאות, דבר שעלול לסכן את חייו. על כן היה צורך לבצע באופן דחוף ע"י צוות רופאי אף אוזן וגרון שליפת השבלול בהרדמה כללית בחדר ניתוח עם אנדוסקופיה באופן עדין ומוקפד בשל המיקום שלו בתחתית האף. לשמחתנו, השבלול יצא בשלמותו ולאחר הניתוח הפעוט ימשיך בשגרת חייו", הוא סיכם.

רופאי אף אוזן גרון בקפלן ביקשו מההורים ומהגננות לשים לב למשחק של פעוטות עם משחקים הכוללים חלקים קטנים עד זעירים שעלולים למצוא דרכם לתוך האף או הפה של הפעוט, כולל חרקים ובעלי חיים קטנים, כגון שבלולים.
כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *