תרבות ובידור

השקת הספר "הודו כי טוב" בבית הסופרים – מוזיאון נחום גוטמן לאמנות

צילום: יותם יעקבסון

בית הסופרים אשר מחדש את פעילותו לאחר 100 שנה במוזיאון נחום גוטמן לאמנות, יארח את השקת ספרו החדש של הסופר, העיתונאי והמטייל יותם יעקבסון "הודו כי טוב" – שינויים רוחניים ומהפכים דתיים של ישראלים בהודו. הספר "הודו כי טוב" מביא את סיפוריהם האישיים של ישראלים שדווקא בהודו שינו את יחסם לדת היהודית או חתמו בה תהליך שהחל קודם.

ההשקה תתקיים כחלק מפעילותו של "בית הסופרים" במוזיאון נחום גוטמן לאמנות, היכן שפעל בית הסופרים לפני כמאה שנה. כחלק מחידוש פעילותו מציע בית הסופרים במוזיאון נחום גוטמן לאמנות, תכנית הכוללת שתי סדרות איכותיות המיועדות לציבור אוהבי התרבות, שיחה, חברה טובה וכמובן ספרים. הסדרות יעסקו ב-"מיתולוגיות בתרבויות העולם" וב-"מדרש לוויתן – קריאה במובי דיק". הסדרות נפתחות בימים אלו: ב-30.10 תתקיים ההרצאה הראשונה בסדרת "מיתולוגיות בתרבויות העולם" בה תרצה ד"ר סילביה רוזנברג על המיתולוגיה היוונית, וב-2.11 יתקיים מפגש הפתיחה בקורס "מדרש לוויתן – קריאה במובי דיק" ויעסוק בשאלה היכן וכיצד נפתח הרומן.

ההשקה תתקיים ביום שישי 11.11. בשעה 10:30 התכנסות ולאחר מכן, בשעה 11:00 יישאו דברים:
פרופסור שרה סבירי – מרצה בגימלאות באוניברסיטה העברית בירושלים בחוגים לערבית ומדע הדתות המתמחה בסופיות והמיסטיקה באסלאם, שתספר על העבודה הסמנריונית שהפכה לספר המושק באירוע.

רז הנדלר – מתרגל בהקטי יוגה מזה 10 שנים. מחבר הספר "בעקבות הדרך". רז, אחד מהמרואיינים בספר, יספר על המסלול האישי שעבר והחיפוש הרוחני המשלב בין הפילוסופיה הווישנווית והיהדות.

יותם יעקבסון – מחבר הספר. חוקר תרבות הודו ומרצה על דתות, היסטוריה, אומנויות ועל תרבויות המזרח. ספריו הקודמים: "מסאלה" העוסק בהודו ו"חמצן דליל" העוסק בטיבט. יותם יספר על התהליכים שהביאו אותו לכתוב את הספר, על חוויותיו תוך כדי הכתיבה ועל כמה מתובנותיו.

השקת הספר הודו כי טוב - בית הסופרים מוזיאון נחום גוטמן לאמנות
השקת הספר הודו כי טוב – בית הסופרים מוזיאון נחום גוטמן לאמנות

לפרטים נוספים ולהרשמה להרצאה ולסדרות בשעות פתיחת המוזיאון:
בטלפון: 035161970 שלוחה 0
באתר המוזיאון: www.gutmanmuseum.co.il
בפייסבוק: https://www.facebook.com/beithasofrim/
בלוג בית הסופרים: https://beithasofrim.wordpress.com/
מוזיאון נחום גוטמן לאמנות, רח' שמעון רוקח 21, נווה צדק, תל אביב. טל: 03-5161970

שעות פתיחה:
יום ראשון סגור
ב'-ה': 10:00 – 16:00
ו': 10:00 – 14:00
שבת: 10:00 – 15:00

Related posts

אהבה בצלילים התזמורת הסימפונית אשדוד חוזרת עם קונצרטים מוסברים חדשים

מנהל

"בראש של יזהר כהן"

מנהל

האם האדם הזה הצליח לאכול 60 מנות ב-BBB בשעתיים?

מנהל

Leave a Comment