משפט

לא עצר ברמזור אדום פצע 7 אנשים ונידון רק לשעות שירות

השופטת נועה חקלאי מבית המשפט לתעבורה באשדוד גזרה רק 80 שעות לתועלת הציבור, פסילה ל-300 יום ו-400 שקל קנס על נ', בן 71, שחצה רמזור באור אדום וגרם לתאונה עם 7 נפגעים מהם 6 עם חבלות של ממש. המדינה ביקשה בתחילה עונש מאסר שירוצה בעבודות שירות ופסילה של מספר שנים. לאחר מספר פגישות שהתקיימו בין בא כוחו , עו"ד אדיר כהן העוסק בתחום התעבורה לבין נציגי הפרקליטות, המדינה חזרה בה מעמדתה הראשונית והסכימה להגיע להסדר טיעון.

על פי ההסדר, הנהג הפוגע הודה בעבירות של גרימת תאונת דרכים, נזק וחבלה, נהיגה רשלנית, אי ציות לרמזור אדום וגרימת חבלה של ממש. על פי כתב האישום, בחודש מרץ 2014 נ' הסיע במכונית מסוג סקודה 3 תיירות בכביש 40 ובהגיעו לצומת אבן שמואל חצה הצומת באור אדום והתנגש בעוצמה בנהג מונית שעבר את הרמזור באור ירוק כשבמונית שהו 3 נוסעים.

כתוצאה מהתאונה נחבלו בגופם 7 בני אדם, 6 מהם נחבלו חבלות של ממש. לאחת מנוסעות המונית נגרם שבר בשורש כף היד, לנוסעת אחרת נגרמו שברים בצלעות, לשלישית נגרם שבר בעצם החזה ושבר נוסף עמוד השדרה, לנוסעת נוספת נגרמו שבר וקרעים במפרק הכתף.
הפרקליטות נימקה את הסכמתה להסדר הטיעון בין היתר בעובדה שחלק מהנפגעות היו תיירות שהן בנות משפחתו של הנהג וגם בגלל עברו הנקי יחסית.

בא כוחו עו"ד אדיר כהן טען בשלב הטיעונים לעונש כי הנהג הוא 'מלח הארץ' שלחם בזמנו במלחמת יום הכיפורים ובעצמו אב שכול. עו"ד כהן טען כי מדובר באדם שכל חייו תרם למדינה ופסילת הרישיון תקשה עליו מאוד להתנייד למקום שבו יהיה עליו לבצע את השעות למען הציבור.

עו"ד אדיר כהן
עו"ד אדיר כהן

Related posts

גילה הבעל גילה שאישתו הלבינה מיליוני שקלים לאנשי עסקים מאשדוד

מנהל

הרשעה נוספת במסגרת פרשת "הילוך חוזר"

מנהל

Leave a Comment