בריאות ורפואה

מצחצחים שיניים בפעם הראשונה

טיפול רפואי ישראלי הפך להיות שם דבר בעיקר בזכות הסיוע של משלחות ישראליות לאזורים מוכי אסון כמו הצונאמי ורעידות האדמה. אך גם בימים של שגרה, משלחות ישראליות משנות את חייהם של רבים. שיתוף פעולה של עמותת 'לוחמים ללא גבולות' ומכבידנט יאפשר למאות ילדים באזורים נידחים ללמוד על חשיבות היגיינת הפה ולצחצח שיניים לראשונה בחייהם. משלחת ראשונה חזרה זה עתה, מכפרים נידחים באתיופיה, ושתי משלחות נוספות מיועדות לעשות את דרכן להודו וארגנטינה. לפני מספר חודשים פנו נציגי עמותת 'לוחמים ללא גבולות' אל מכבידנט, בבקשה לתרומה של מאות מברשות שיניים לילדים לצורך משלחת העושה דרכה אל כפר קטן באתיופיה. מכבידנט התגייסה ושיתוף הפעולה הורחב למשלחות נוספות.

מתן שירותי רפואה אינו נמדד רק במיגור מגפות וריפוי מחלות, אלא גם במניעתן ולא פעם ברכישת כישורי היגיינה בסיסיים שיאפשרו מניעה של מחלות כרוניות ובעיות שיניים מורכבות בגיל הבגרות. "היגיינת פה תורמת לאיכות חיים ולבריאות הגוף ומונעת תופעות לא נעימות, זיהומים מסכני חיים ובעיות רפואיות מורכבות אחרות שעלולות להתפתח בעקבות הזנחה וטיפול לא נכון", מסביר ד"ר ירון ברנשטיין, סמנכ"ל רפואה במכבידנט. "שמחנו לקחת חלק ביוזמה המרגשת, ובזכות תרומה קטנה להביא לשינוי גדול".

גילי כהן, סמנכ"ל ומייסד עמותת 'לוחמים ללא גבולות', הוסיף ואמר כי, "אנו שמחים על שיתוף הפעולה בין העמותה למכבידנט, ופועלים יחד במטרה להרחיבו עוד השנה למדינות מתפתחות נוספות בהן מפעילה העמותה משלחות מדי שנה".

בתמונה: ילדי הכפר עם מברשות השיניים
קרדיט תמונה: 'לוחמים ללא גבולות ע.ר'

Related posts

טיפים לשמירה על העור בחורף

מנהל

מומחי סורוקה הציגו חידושים בכירוגיית פה ולסת

מנהל

שיטה חדשנית ליצירת גומות חן – ללא ניתוח

מנהל

Leave a Comment