Connect with us

צרכנות

טיפים חהכנה וסידור הבית לפני שמתחילים הגשמים

לקראת העונה הגשומה מומחי רשת הום סנטר מציגים טיפים של כל מה שצריך לסדר ולהכין בבית לפני שמתחילים הגשמים: מהגג דרך הקירות ועד לחלונותלגזור וליישם.. עוד לפני הגשם הראשון

פורסם

on

לפני הגשמים הראשונים מתגייסים לעזרתנו מומחי הרשת הממליצים איך למנוע את המפגעים הידועים, דוגמת: חדירת מים דרך גג המבנה, הקירות, סדקים וחלונות, מניעה של עובש ורטיבות בדירות המגורים. את ההמלצות שלפניכם מומלץ ליישם בעונת הסתיו, בימים אלו, שכן חלק מחומרי האיטום דורשים זמן ספיגה בקירות הבית, וחלק מעבודות ההכנה יתבצעו בנוחות רבה יותר לפני הגשמים. כל הטיפים שלפניכם ניתנים לביצוע עצמי ללא עזרה של איש מקצוע ויבטיחו לכם בית חמים ונעים בעונה הקרה.

עבודת הכנה \\ לפני שאנחנו מתחילים לאטום בואו נבדוק שהשטח מתאים לעבודה: זה הזמן לפנות חפצים שאינם בשימוש ולבדוק שיש לנו חומר איטום פעיל – בעל תאריך תפוגה מתאים. כדי לוודא שהחומר מתאים לשימוש ניתן למזוג קצת על אזור טסט ולבדוק כי החומר מתייבש כהלכה, ללא בועות אוויר וסדקים בעת מגע עם מים. כמו כן יש להימנע מביצוע עבודות איטום בימים גשומים.

הכנת הגג והמרזבים \\ רגע לפני הגשם הראשון זה הזמן לבדוק שהגג אטום ומוכן לעונה הגשומה. חשוב לבדוק את תקינותם של מרזבי הניקוז את זאת ניתן לעשות על ידי הזרמת מים באמצעות צינור, ניקיון עלים ולכלוך שהצטבר בעונת הקיץ . מומלץ לבצע גיזום והכנסת רשתות מיגון למרזבי הניקוז למניעת סתימה בעונת החורף. כמו כן יש לנקות היטב את הגג מכל חול, אבק ושאריות סיד מתפוררות. לאחר מכן יש לטאטא ולאסוף את הלכלוך, ורק אז לשטוף את הגג – תוך שפשוף עם מטאטא כביש חזק. לאחר מכן גרדו את המקומות הנפוחים והרופפים בשפכטל, וודאו כי כל מי השטיפה זרמו לניקוז ולא נשארו על הגג שטחים מצופים במים. במידה ויש סדקים במשטח יש למלא אותם לאחר הייבוש במסטיק אקרילי ולהמתין 24 שעות לייבוש. בנוסף לכך יש למרוח את הגג בשתי שכבות של חומר לאיטום גג. את חיבורי המשטח ודפנות הגג יש למרוח את הגג בעזרת רולר או מברשת סיד גדולה.

מתי אפשר לאטום \\ אפשר כבר עכשיו להתחיל בעבודות האיטום , אך זכרו כי לאחר השלמת עבודת האיטום יש לחכות 48 שעות ולאחר מכן לבצע את בדיקת חלחול המים. מומלץ שלא לבצע עבודות מסוג זה מיד לאחר יום גשום, אלא לחכות לייבוש של האזור קודם.

נפרדים מכתמי העובש והרטיבות \\ בעיה נפוצה בבתים רבים בישראל בעונה הגשומה היא הופעת כתמי רטיבות ועובש על תקרת הבית ועל הקירות. סביר להניח כי תופעה זו נובעת מבעיה במערכת האיטום, ולכן תיקון יכול להתבצע על ידי אדם לא מקצועי – במקרה של תיקון מקומי או על ידי איש מקצוע – במקרה של תופעה נרחבת יותר. בכדי להתמודד עם כתמי רטיבות חשוב למצוא קודם כל את מקור הנזילה, לטפל בו ורק אחרי שהקיר התייבש לחלוטין להמשיך בטיפול. להעלמת כתמי עובש ננקה בעזרת מטלית עם אקונומיקה, ולאחר מכן יש לנקות את הקיר במים נקיים ולהמתין עד לייבוש מלא של הקיר.

מתמודדים עם הסדקים \\ חידוש ומילוי מחדש של מרווחים בין קרמיקה לבין כלים סניטריים (כמו באמבט, כיור וכד') מומלץ לעשות באמצעות שימוש בחומר הסיליקון. חומר זה מצטיין ביתרון הדבק, נצמד היטב למשטחים חלקים ובלתי סופגים (דוג' אלומיניום, זכוכית, קרמיקה, פלסטיק, מתכת ועוד) ומונע היווצרות של עובש ופטריות.

איך עושים את זה? לפני היישום יש לנקות ולייבש את התשתית, לאחר מכן נחתוך את פיית המיכל בצורה אלכסונית ונכניסו לאקדח ההזרקה. לאחר מכן יש להזריק כמות מספקת של סיליקון לתוך המרווחים ולהחליקו בעזרת סכין – למראה חלק והומוגני. לאחר מכן נשאיר את הסיליקון לייבוש של 24 שעות בחדר מאוורר. את הסיליקון ניתן להשיג בגוונים של לבן או שקוף – בהתאם לגוון הקרמיקה. ניתן למצוא ברשת מגוון רחב של מוצרי סיליקון לאיטום החל מ- 9.90 ₪

הידעת? אטימת החלון חוסכת באנרגיה\\ לפני תחילת הגשמים כדאי לבדוק את תקינות האיטום גם של חלונות בבית ואם יש צורך – לאטום מסביב למסגרת החלון באמצעות חומר ייעודי כדוגמת : מסטיק אקרילי או פסי גומי לאיטום, קצף פוליאוריטן . חלונות אטומים יבטיחו חימום קל יותר של הבית וימנעו כניסה של אוויר קר לחללים הפנימיים – יתרון החשוב במיוחד לחדרי השינה והילדים.

איטום הקירות \\ לאיטום קירות יש להשתמש בחומר סילר – חומר שקוף דוחה מים לאיטום רצפות וקירות לחדרים רטובים . חומר זה אף מתאים לאריחי אבן , בטון ורובה.

רשת הום סנטר מציע בסניפיה מגוון מוצרים לאיטום הבית והגג בהם :
הום גג משוריין 19 ק"ג – משחה אקרילית גמישה לציפוי , איטום והלבנת גגות בטן/ אסבסט המוצעת במחיר 110 ₪ בקניית 2 יח במקום 129.90 ליח. טופ גג 20 ק"ג 120 ₪ בקניית 2 יח' במקום 149 ₪ ליח'. פוליגג 450 20 ק"ג – ציפוי אקרילי גמיש לאיטום והלבנת הגגות, יוצר אטימה מוחלטת נגד חדירת מים ורטיבות למבנה מחיר 130 ₪ ליח ' בקניית 3 יח' במקום 169.90 ליח' . בי גי גלו 22 ק"ג- משחה אקרילית לאיטום גגות ובטונים חשופים אסבסט ורעפים עמיד בפני כל תנאי מגז אוויר מחיר 350 ₪ ליח' בקניית 2 יח' במקום 469.90 ליח' . סילר ct-10 4 ק"ג- חומר שקוף דוחה מים לאיטום רצפה בחדרים רטובים ומקלחות מתאימים לאריחים אבן בטון רובה לבנים מחיר 199.90 ₪ . קצף פוליאוריטן 750 מ"ל 20 ₪ ליח' בקניית 4 יח' במקום 24.90 ליח' .

רשת הום סנטר , הרשת הגדולה ביותר בארץ הדוגלת בשיטת "עשה זאת בעצמך",
לבירור הסניף הקרוב לביתך 1-700-70-77-88,ובאמצעות אתר החברה https://www.homecenter.co.il

הכי חם

© 2021 .