בריאות ורפואה

מרגש: אחרי 15 שנים של טיפולי הפריה – ילדה תינוק בריא בקפלן

צילום: בית חולים קפלן

אופירה ואליהו כחלון החלו את הניסיונות בטיפולי הפריה כשאופירה היתה בת 19. "במשך 15 שנים ניסיתי להיכנס להיריון. עשיתי מעל 20 הפריות שמתוכן היו מספר הריונות שלא צלחו", היא סיפרה. "היתה לי תחושה קשה במשך השנים, תחושה של אכזבה כל פעם מחדש. בפרט כשראיתי מסביבי נשים שיש להן כבר 3-4 ילדים ולי עדיין אין. במהלך הטיפולים עליתי במשקל ובשלב מסוים אף הפסקתי עם הטיפולים ונרשמתי לקבוצת ההרזיה של חלי ממן וירדתי 23 ק"ג. לאחר מכן חזרתי שוב לטיפולים ולאחר 12 יום נכנסתי לאינטרנט לאתר של הכללית לקבל תוצאות ושם התבשרתי שאני בהיריון, אך מכיוון שהיו לי אכזבות קודמות, שמרתי על להבה נמוכה במשך 3 חודשי ההיריון הראשונים. קיבלתי תמיכה מבעלי לאורך כל ההיריון והוא שמר עלי כמו אתרוג בפשתן".

אופירה ביקשה לציין את צוות הרופאים והאחיות במרכז בריאות האישה בכללית אשדוד שביצע את המעקב הצמוד כולל בדיקות דם ואולטרה סאונד. "מדובר בצוות אנושי ומסור בצורה יוצאת דופן שהעניק לי 100% תמיכה לאורך השנים ובפרט בשלב ההיריון. אחות נשים, אילת, ואחות היריון, מירי, היו לצדי בחששות, בלבטים, בתחושות וגם באושר ובאופטימיות שזה אפשרי ושיהיה לי תינוק".

אופירה היתה בתהליך שמירת היריון בקפלן ובחודש השביעי נבדקה ע"י דר' שירה חדד. "סיפרתי לה את כל מה שעברתי והיא אמרה לי 'אני מבטיחה לך שאת התינוק הזה את יולדת' והמשפט הזה נחקק בליבי". יומיים לפני הלידה (11/11) הגיעה אופירה למרפאת הכללית ומשם הפנו אותה באמבולנס למיון נשים בבית החולים קפלן בשל האטת דופק. "בחדר הלידה פגשתי את ד"ר חדד והזכרתי לה את המשפט התומך והמרגש שאמרה לי חודשיים לפני כן. במהלך הלידה והיתה סערת רגשות מטורפת. קיבלתי ממש השגחה אלוהית מהצוות הרפואי המקסים במחלקת נשים, בחדר לידה ובמחלקת יולדות. תודה לנדיה המיילדת בקפלן שהיתה צמודה אלי במהלך הלידה וכמובן לבעלי שנמצא לידי כל הזמן. לפני כשנה הרב ישאיהו פינטו ברך אותנו לזרע של קיימא ובשבת אבא של הרב היה הסנדק של הנסיך".

חלי ממן, מייסדת רשת קבוצות תמיכה להרזיה, אמא ל 4 בנות, אמרה שאחד הדברים החשובים הוא להעניק את הכלים לאנשים להאמין שהכול אפשרי ואין חלום שאסור לחלום. "אופירה עובדת שלנו ראויה להערצה כי היא התמודדה עם אכזבות לאורך הדרך ובצדה ציפייה אין סופית. החלום שלה התגשם אחרי 15 שנים בזכות כוח האמונה – תינוק בריא".

לאורך השנים שמרנו על הרבה כוח רצון התמדה ואמונה. היו רופאים שכבר הביעו ספק ביכולת להיכנס להיריון ואמרתי לעצמי שאוכיח להם שאנצח – והחלום אכן התגשם !

Related posts

המלצות האגודה למלחמה בסרטן לחולי סרטן לקראת יום כיפור

מנהל

מהיום: ביה"ח אסותא סונף לאוניברסיטת בן-גוריון בנגב

מנהל

פעוט בן 3 הכניס שבלול לאפו ונותח מיידת

מנהל

Leave a Comment