בריאות ורפואה

פקחי העיר דימונה מצטרפים לפרויקט 'נאמני חיים' של מד"א

צילום: דוברות מד"א

כחלק מפרוייקט 'נאמן חיים' של מד"א, פקחי מחלקת השיטור העירוני בעיריית דימונה עברו קורס עזרה ראשונה וביום רביעי האחרון התקיים טקס סיום הקורס באולם המליאה בבניין העיריה של העיר דימונה.

בחודש האחרון הוכשרו 13 פקחים ממחלקת השיטור העירוני בעיר כנאמני חיים במד"א. הפקחים יוכלו לקבל קריאות ישירות למכשיר הטלפון שלהם דרך אפליקציה ייעודית של מגן דוד אדום, בהתאם למיקומם ולהעניק טיפול מציל חיים. בטקס סיום שנערך ברביעי, בהשתתפות ראש העיר מר בני ביטון, סגנו, מר אריאל ללוש, קב"ט העיר מר מוטי כהן ומנהל מרחב נגב במד"א איציק אלפסי, חולקו למסיימים ערכות להצלת חיים.

הרעיון העומד בבסיס המיזם הענק והחדשני שזכה לשם "נאמני חיים", הוא שכל אזרח שעבר בשלב כלשהו הכשרה בסיסית של כ-20 שעות בעזרה ראשונה, מסוגל לבצע פעולות החייאה בסיסיות בחולה שלקה בדם לב – ובכך להגביר את הסיכויים להציל את חייו. אולם, במטרה לצמצם עוד יותר את זמן ההגעה לחולה שלקה בדם לב ולהעמידו על הזמן הקצר ביותר, הוחלט לגייס לטובת הפרוייקט כל אזרח שמעוניין בכך שהינו מעל גיל 18 והוא בעל הכשרה בסיסית בעזרה ראשונה.

מערכת איתור מיוחדת של מד"א הפועלת באמצעות יישומון (אפליקציה) תאתר את כל נאמני החיים שנמצאים במרחק של דקות בודדות מהמקום בו דווח למוקד מד"א על חולה שנזקק להחייאה ותזניק אותם למקום במקביל להזנקת צוותי מגן דוד אדום ולהדרכה טלפונית הניתנת על ידי החובשים והפרמדיקים במוקדי מד"א – זאת עד להגעת איש צוות של מד"א למקום האירוע.

ראש עיריית דימונה, מר בני ביטון : "שיתוף הפעולה של עיריית דימונה עם תחנת המשטרה המקומית הוא לעילא ולעילא, אולם השת"פ עם מד"א הוא לא פחות טוב. ולראיה, הפקחים שלנו שאותם הפכנו גם לשוטרים לעת ממצוא, הם אלו שנשלחו לעבור השתלמות "מצילי חיים" במסגרת מד"א והם אלו שיכולים להעניק לתושב את השירות הטוב ביותר בשל מיומנות נרכשת. אני מודה למנכ"ל מד"א אלי בין ולמנהל מרחב נגב איציק אלפסי וכן לסגני מר אריאל ללוש ולקב"ט מר מוטי כהן, על הדאגה לכלל הציבור המקומי, על היוזמה, הביצוע וההפקה. אין לי ספק, כי 13 השוטרים העירוניים שבו אלינו טובים יותר לאחר השתלמות רצינית, משמעותית ומאתגרת."

איציק אלפסי, מנהל מרחב נגב במד"א: "אני מודה לעיריית דימונה ונציגיה על שיתוף פעולה יוצא דופן. בכוונתנו להמשיך ולהרחיב את הפרויקט החשוב לישובים נוספים במרחב על מנת לשפר את המענה המידי ולהציל חיים. אני גאה במשתתפים מאוד, הם אנשים משכמם ומעלה ועשייתם חשובה לאין שיעור."

צילום: דוברות מד"א

מנכ"ל מד"א, אלי בין: "אני מודה לעיר דימונה ולכלל השותפים ממחלקת השיטור בעיר על ההירתמות למשימה החשובה של הצלת חיים. הם מהווים תוספת כוח משמעותית לפעילות מד"א וזה צעד חשוב בהטמעת הפרויקט במרחב נגב של מד"א. אני שמח על כך בוודאי כאשר מצטרפת קבוצת אנשים מובחרת כמו זו. אין לי ספק כי הם יתרמו רבות ,זו עשייה מבורכת שממלאת אותי בגאווה".

לפרויקט 'נאמני החיים' של מד"א נקראים להצטרף אזרחים בעלי הכשרה רפואית של לפחות 20 שעות (רופאים, אחים, פאראמדיקים, חובשים, חובשים צבאיים, מגישי עזרה ראשונה וכו') במטרה להעניק סיוע רפואי ראשוני לאירועים בקרבתם –

להרשמה לפרויקט 'נאמן חיים' של מד"א יש לחייג ל 6210* (בימים א'-ה' בין השעות 07:00 ל- 23:00 ובימי שישי בין השעות 07:00-14:00),
באתר מד"א בכתובת https://life.mdais.org או ב- WhatsApp בטלפון 052-7515777.

Related posts

שיטה חדשנית ליצירת גומות חן – ללא ניתוח

מנהל

טיפים לשמירה על העור בחורף

מנהל

המלצות האגודה למלחמה בסרטן לחולי סרטן לקראת יום כיפור

מנהל

Leave a Comment