דת ויהדות

שירת הבקשות-פרשת "בשלח"

בשעה 4 לפנות בוקר בבית הכנסת "מקור ברוך" בעל המראה והטקסטורה המיוחדת והידוע בהכנסת האורחים החמה והלבבית, יוביל את שירת הבקשות הפייטן גד בן-שבת שמגיע אחת לשנה מצרפת באופן מסורתי לשבת הבקשות של "בשלח" ונפעם כל פעם מחדש.

"אין לי אלא להוקיר ולהעריך את התופעה המרנינה בהשתתפות קהל גדול אשר באים לשירת הבקשות, במיוחד האופן בו רבי דוד אדרי מנהל את שירת הבקשות משולה בעיניי למנצח דגול על תזמורת אשר שולט בה ביד רמה, במקצועיות. ראויה להערכה, אני לא זוכר מוביל ו'"מקאדדם" כה מדויק ומקצועי", אומר לנו בן שבת, שבגיל 4 החל להתוודע אל הפיוט, ובנערותו המתבגרת למד 7 שנים את שירת הבקשות מתלמידיו של רבי דוד בוזגלו רבי שלמה שריקי ויעקב אזואלוס.

את שירת האלא האנדלוסית למד בקונסרבטוריון בקזבלנקה אצל מורים ערבים. גד בן- שבת הוא בעל חברה גדולה לשיווק סוללות ואביזרי חשמל בפריז. ואת יתר זמנו הוא מחלק בלימוד שירת הבקשות ובחזנות בקהילה בצרפת מזה 35 שנה.

בגיל 12 זכה להופיע עם אחד הגדולים הזמר סלים אלאלי ולפני כשלושים שנה יצא יחד עם החזן והזמר ג'ו עמר לחזן בימים נוראים בתפוצות. שבת "בשלח" אצל שוחרי הפיוט והשירה נחשבת לפופולרית בזכות הפיוטים הקלילים שחלקם מושרים בשביעי של פסח. פיוטים כמו "אל עליון" ו-"מלכי שובה" הם שניים מתוך פיוטים רבים העוסקים בגאולת ישראל ממצרים ובנס קריעת ים סוף. את שירת הבקשת תחתום. הקצידה האהובה. והמוכרת "יפה ותמה" המספרת בשבחה של התורה, סגולותיה וסודותיה.

השבת בפרשת השבוע נתוודע לשירת משה ובני ישראל.
אשדוד, 4 לפנות בוקר, לא נרדמים- שרים ומפייטים.

Related posts

תלמידי ישיבת אמי"ת אשדוד בהפנינג של תרומה לקהילה לכבוד החג

מנהל

חגי תשרי בקהילה הקראית

מנהל

Leave a Comment