פלילי

נעצרו 2 תושבי אשדוד שחדרו לנמל אשדוד בשביל לדוג

צילום: ישראקליק

בשבוע החולף נעצרו לחקירה שני חשודים, תושבי אשדוד בשנות ה-50 לחייהם, שנתפסו לאחר שחדרו אל מתחם נמל אשדוד לשם דייג, וזאת על אף המקום מתוחם בגדר ושילוט המורה על איסור כניסה. השניים עוכבו לחקירה במשטרה ושוחררו לאחריה בתנאים מגבילים שכללו הפקדת ערבות כספית. מקרה זה מצטרף למקרים נוספים שאירעו לאחרונה גם באזור אשקלון, בין היתר גם בסוף השבוע האחרון, בהם נתפסו מספר דייגים שנכנסו אל תחום אסור לשם דייג בניגוד לחוק.

דייגים אלו במעשיהם מפרים את החוק מאחר ונכנסים למקומות אסורים תוך ביצוע עבירה של הסגת גבול, עבירה של הפרת צו אלוף שטח סגור גורמים, במעשיהם אף גורמים לפגיעה כלכלית משמעותית, אך יתרה מכך דייגים אלו מסכנים באופן ממשי את חייהם מעצם המעשה והכניסה אל מתחמים מאובטחים תוך התעלמות מוחלטת וזלזול בקריאות אזהרה הנקראות לעברם.

במסגרת שיתוף פעולה בין משטרת ישראל למתקנים מאובטחים, דוגמת נמל אשדוד, נערכה השבוע פעילות להידוק שיתוף הפעולה בין אלו בנושא האבטחה ואופן הטיפול במקרים של הסגת גבול לשם דייג ועוד, מקרים שהבדל ״דק כחוט השני״ עובר בין הסגת גבול שכזאת לבין אירוע על רקע חבלני עויין. במשטרה מתריעים בעקבות מקרים אלו כי הסיכון הרב שניטל על ידי הדייגים החשודים, עלול בבוא היום להפוך למקרה בו ישלם על כך אחד מהם בחייו.

Related posts

נעצרו הורי תינוק בן חמישה חודשים מרמלה בחשד שטלטלו אותו באופן אלים

מנהל

פלסטיני ניסה להבריח 2.5 טון טבק דרך נמל אשדוד

מנהל

נעצר חשוד בניסיון הברחה של יותר מטון טבק לסיגריות בשווי של כמיליון ש"ח

מנהל

Leave a Comment